Gęste, lśniące i zadbane włosy są prawdziwą ozdobą każdej kobiety. Niestety, niewiele z nas w prezencie od natury otrzymało bardzo zdrowe włosy. Ponadto, jeśli nie dbamy o nie właściwie, z pewnością nie będziemy mogły pochwalić się boską fryzurą. Jak pielęgnować włosy, by stały się naszą wspaniałą oprawą? Wybierzmy dobre szampony do włosów.

Dlaczego włosy nie wyglądają dobrze? Jakie szampony do włosów wybrać?

Włosy są jedną z tych części ciała, którą większość z nas chciałaby mieć grubszą, a właściwe gęstszą. Problem ten w końcu dopadnie każdą z nas. Kobiety tracą bowiem włosy z powodu chemicznych kuracji lub nadużywania prostownicy. Jednak przyczyna może tkwić także w dolegliwościach zdrowotnych takich jak anemia lub problemy z tarczycą. Ponadto, szampony do włosów nie pomogą, gdy przyczyną ich złego stanu są zmiany hormonalne, np. po urodzeniu dziecka. Jeśli włosy nadmiernie wypadają, skonsultujmy się z lekarzem.

Pielęgnacja włosów. Jakie szampony do włosów będą odpowiednie?

Mycie włosów to podstawa pielęgnacji, gdyż oczyszcza je z zanieczyszczeń i przygotowuje na wchłonięcie substancji odżywczych z kosmetyków pielęgnacyjnych (odżywki, balsamy). Kiedyś powszechna była opinia, że codzienne mycie szkodzi włosom. Dzisiaj wiemy już, że można je myć codziennie, ale należy stosować odpowiednie szampony do włosów. Jeśli chcemy mieć bujną czuprynę, a włosy się przetłuszczają, najlepiej myć je rano. Szampon należy rozprowadzać na włosach dokładnie, delikatnie je ugniatając i masując skórę głowy. Do mycia używajmy ciepłej, ale nie gorącej wody (zbyt gorąca woda pobudza gruczoły łojowe), a ostanie płukanie wykonajmy w chłodnej wodzie, co zamknie łuski włosów. Włosy można wypłukać w wodzie z cytryną lub octem, dzięki czemu staną się gładkie i puszyste. Pamiętajmy, że im czystsze są delikatne i cienkie włosy, tym lepiej będą wyglądać.

Nie tylko szampony do włosów. Czym pielęgnować czuprynę?

Odpowiednie szampony do włosów to nie wszystko. Odżywki i balsamy regenerują strukturę włosów i wpływają na ich wygląd, ale musimy dobrze je wybierać. Zdecydowanie lepsze są preparaty, które trzeba zmywać. Odżywki bez spłukiwania mogą obciążać włosy i utrudniać ich układanie. Takie preparaty mogą sprawić, że włosy będą smętnie przylegać do głowy, więc z nich zrezygnujmy. Dobrym wyborem są delikatne mgiełki, które nawilżą włosy i ułatwią ich rozczesanie, ale nie obciążą fryzury. Do układania włosów używajmy lakierów i pianek, które dodają objętości. Jeżeli zależy nam na objętości, po zmyciu szamponów do włosów, nałóżmy odżywkę w sprayu i nawińmy włosy na termoloki. By dodać fryzurze nieco objętości, na początku podsuszmy włosy, pochylając głowę do przodu. Następnie zawijajmy pasma na wałki od końcówki po nasadę. Po 15 minutach zdejmijmy ostrożnie wałki, przeczeszmy włosy palcami i spryskaj fale lakierem.

Dbanie o włosy nie jest bardzo skomplikowane. Jeśli będziemy pamiętać o regularnej pielęgnacji dobrymi szamponami do włosów, z pewnością odwdzięczą się nam pięknym wyglądem, a bujna czupryna będzie naszą ozdobą.

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *